جهت پيوستن به كانال رسمي تلگرام كيك كنيد

عدم ارتباط فعالیت مادر در دوران بارداری با سقط

چنانچه شرایط محیطی سالم باشد انجام فعالیت‌های سبک به هیچ وجه موجب سقط نمی‌شود و تنها زنانی که دچار خونریزی شده یا سابقه سقط‌های مکرر داشته‌اند از انجام این فعالیت‌ها منع می‌شوند.
ژاله ذوالقدری عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا گفت: افرادی که از روش‌های کمک باروری استفاده کرده‌اند، در دوران بارداری به مراقبت‌های ویژه ای نسبت به دیگر زنان نیاز دارند، زیرا بیشتر این زنان در سنین بالای 35 سال هستند و این مطلب سبب عوارض بیشتری برای آنها خواهد بود.

وی همچنین اضافه کرد: احتمال سقط، تولد نوزادانی با ناهنجاری‌های مادرزادی و کروموزومی مانند منگلیسم یا سندرم داون، عوارض دوران بارداری مانند مسمومیت حاملگی، دیابت بارداری و زایمان زودرس در این افراد از دیگر زنان باردار بیشتر است.

ذوالقدری افزود: تنها زنانی که دچار خونریزی شده یا سابقه سقط‌های مکرر داشته‌اند از انجام این فعالیت‌ها منع می‌شوند که توصیه ما به این افراد داشتن استراحتی نسبی و انجام کارهای سبک است؛ ولی هیچ‌گاه به زنان باردار در حالت معمول استراحت مطلق پیشنهاد نمی‌شود و چنانچه شرایط محیطی سالم باشد با انجام فعالیت‌های سبک به هیچ وجه سقط اتفاق نمی‌افتد.

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با بیان علت شیوع دیابت بارداری تشریح کرد: خانم های باردار مبتلا به دیابت به دو گروه تقسیم می‌شوند: افرادی که پیش از شروع بارداری مبتلا به دیابت بوده و دارو مصرف می‌کردند، که این افراد باید بدانند که حتماً 6 تا 8 هفته پیش از شروع بارداری، قندخون آنها کاملاً کنترل شود چرا که مثبت بودن قند خون سبب بروز ناهنجاری‌های جنینی خواهد شد. گروه دوم نیز خانم هایی هستند که قبلاً دیابت نداشته‌اند که اصولاٌ این افراد باید از نظر قند خون غربالگری شوند.

وی ادامه داد: به طور رایج خانم هایی که وزن بالا دارند یا در بارداری‌های قبلی خود، نوزادی با وزن بالا به دنیا آورده و یا سقط های مکرر داشته‌اند نیز احتیاج به بررسی های بیشتری دارند.

منبع : فارس

نوشتن نظر
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید