جهت پيوستن به كانال رسمي تلگرام كيك كنيد

تاثیر آلودگی هوا بر جنین و مادران باردار

آلودگی هوا سبب کاهش تمایل مادر باردار بر مصرف غذا می‌شود که در پی بروز این مسئله، امکان سوء تغذیه برای مادر باردار و جنین آن ایجاد می‌کند.
دکتر مریم پوررضا گفت: مونوکسید کربن و ذرات ریز موجود در هوای آلوده اثرات سویی بر روی مادر می‌گذارد و اثر آن بر روی جنین وی نیز مشاهده می‌گردد.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اثرات آلودگی هوا بر مادر باردار اضافه کرد: آلودگی هوا سبب می‌شود مادر باردار به تنگی نفس و سوء تغذیه مبتلا شود زیرا در هوای آلوده وی به راحتی به سمت غذا نمی‌رود.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: هنگامی‌ که تمایل مادر باردار در هوای آلوده به غذا کاهش یابد سوء تغذیه به دنبال آن برای وی ایجاد خواهد شد که این سوء تغذیه باعث کاهش وزن مادر باردار و جنین وی می شود که هر در هر دو حالت منجر به مسئله سوء تغذیه خواهد شد.
همچنین بر اساس تحقیقی كه در دانشگاه برن انجام شد، مشخص شد هرچه هوا آلوده تر باشد، تعداد دم و بازدم جنین در دقیقه و جریان تنفسی افزایش می یابد و در نتیجه خطر تورم سیستم تنفسی جنین تشدید می شود.
تاثیرات منفی برروی سیستم تنفسی جنین افزایش خطر بروز بیماری های تنفسی در سنین بزرگسالی و كاهش امید به زندگی را به همراه دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشتن نظر
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید