جهت پيوستن به كانال رسمي تلگرام كيك كنيد

دفع کریستال در ادرار نوزادان

یک فوق تخصص کودکان گفت: دفع کریستال که در نوزادان در ماه‌های اول تولد مشاهده می‌شود، و خطرناک نیست.
دکتر منیژه کهبازی اظهار کرد: دفع کریستال بعضا در برخی از نوزادان تازه متولد شده بروز می‌کند که بیماری تلقی نشده و نشان دهنده وجود مشکل خاصی نیست.
این فوق تخصص کودکان با تاکید بر اینکه این امر صرفا در ماه‌های اول تولد رخ می‌دهد، افزود: این کریستال‌ها متشکل از اوره و نمک‌های کلسیم هستند و بعد از گذشت مدتی رفع می‌شوند و به هیچ عنوان جای نگرانی و لزوم تجویز درمان خاصی وجود ندارد.
وی در خصوص علائم دفع کریستال در نوزادان گفت: برخی اوقات ادرار نوزاد صورتی رنگ می‌شود که این امر مادران را به شدت نگران می‌کند و این باور را ایجاد می‌کند که نوزاد دچار دفع خون شده است در صورتی اصلا چنین نیست و حتی امری عادی تلقی می‌شود.
وی افزود: معمولاً در این موارد برای اطمینان خاطر والدین از سلامت نوزاد آزمایشاتی انجام می‌شود اما، دفع کریستال در نوزادان به هیچ عنوان بیماری تلقی نمی‌شود و خطری نوزاد را تهدید نخواهد کرد.
دکتر کهبازی با تاکید بر اینکه علت اصلی دفع کریستال در نوزادان کاملا مشخص نیست، بیان کرد: گاهی علت بروز چنین موضوعی کم‌آبی بدن کودک است که به دلیل نبود شیر کافی در مادران یا عدم توانایی کودک در مکیدن سینه مادر رخ می‌دهد و به هیچ عنوان ربطی به نوع شیر مادر نیز ندارد.

منبع: ایسنا

نوشتن نظر
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید