جهت پيوستن به كانال رسمي تلگرام كيك كنيد

ارتباط تغذیه پیش از بارداری با زایمان زودرس

بر اساس تحقیقات انجام شده، رژیم غذایی ناسالم پیش از باداری، تاثیر مستقیمی بر روی روند بارداری دارد؛ چنانچه رژیم غذایی حاوی قند و چربی زیاد پیش از بارداری، خطر زایمان زودرس را تشدید می‌کند.

به گفته این محققان، خانم هایی که پیش از بارداری مقدار زیادی مواد قندی و چرب مصرف می‌کنند در صورت باردار شدن بیشتر مستعد زایمان پیش از موعد خواهند بود. به طوری که وضع حمل پیش از موعد برای زنانی که رژیم غذایی نامناسب دارند 1.5 برابر نسبت به افراد دیگر بیشتر است.

تولد پیش از موعد یا زایمان زودرس، علت اصلی مرگ و میر و بیماری در نوزادان است و تقریباٌ در جهان از هر 10 بارداری یک مورد دچار  مشاهده می‌شود.

در این بررسی الگوهای تغذیه‌ای برای بیشتر از 300 خانم به منظور درک بهتر از عادات غذایی‌شان پیش از بارداری مطالعه شد و معلوم گردید خانم هایی که از مواد خوراکی سرشار از پروتئین همچون گوشت کم‌چرب، ماهی، مرغ و همچنین میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند به طور قابل توجهی کمتر در معرض زایمان زودرس هستند.

از نظر پزشکان خانم هایی که عادت به خوردن کیک‌ها، بیسکویت و خوراکی‌های حاوی چربی اشباع شده و مواد قندی دارند در صورت حامله شدن بیشتر مستعد زایمان پیش از موعد هستند.

منبع : سلامت نیوز

نوشتن نظر
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید